GÖLCÜK’TE İNZİBAT OLMAK

94/4 TERTİP OLARAK GÖLCÜK MERKEZ KOMUTANLIĞINDA ASKERLİĞİMİ YAPTIM. BİNLERCE ASKERİN OLDUĞU YERDE İNZİBAT OLMANIN AYRI BİR HAVASI OLUYOR. İNZİBAT KOLLUĞUNU TAKINCA HERKES SENDEN TIRSIYOR. BÜTÜN ERLER SENİNLE ARASINI İYİ TUTMAYA ÇALIŞIYOR. SUDAN SEBEPLERLE ERLERİ ÇARPMANIN MUTLULUĞUNU HİÇ UNUTMAYACAĞIM. AMİRAL SAĞLAM CADDESİNDE HERGÜN DEVRİYE ATMANIN HAVASI BİR BAŞKAYDI.

GÖLCÜĞE GİTTİĞİMDE KOMUTANIMIZ MURAT ALBAYDI. MURAT ALBAY ÇOK KRAL BİR KOMUTANDI, ETLİYE SÜTLÜYE KARIŞMAZDI. AMA MURAT ALBAYDAN SONRA GELEN YÜKSEL ALBAY ÖNÜNE GELENİ ÇARPIYORDU. SUBAY, ASTSUABAY, ER DEMEDEN HERKESİ ÇARPIYORDU. İLK BAŞLARDA YÜKSEL ALBAYIN NE DEDİĞİNİ ANLAMAKTA ZORLANIYORDUK. SONRADAN BİRAZ BİRAZ ANLAMAYA BAŞLADIM AMA ASKERLİK BİTTİ. KOMUTANLARIMIZIN HER BİRİ AYRI BİR DERT.

YÜKSEL ALBAY’IN GELENEKSEL CUMA DENETLEMELERİNE ALIŞMAKTA ZORLANDIK. ENÇOKTA SUBAYLAR ASTSUBAYLAR ZORLANDI. ADAM HER HAFTA CUMA GÜNÜ O DENETLEMEYİ MUTLAKA YAPIYORDU. EN KÜÇÜK ŞEY OLDUĞUNDA ORADA FIRTINA KOPUYORDU.

YÜKSEL ALBAY KEDİLERDEN NEFRET EDERDİ. O GELMEDEN ÖNCE BİZ BİRLİĞİN BAHÇESİNDE 10-15 KEDİ BESLİYORDUK. ONLARIN HEPSİNİ ATTIRDI. BİRLİĞİN İÇİNDE KEDİ GÖRDÜĞÜNDE ÇILGINA DÖNÜYORDU. KİMSE BİR ANLAM VEREMESEDE HERKES KURALLARA UYMAK ZORUNDAYDI.

GÖLCÜK MERKEZ KOMUTANLIĞINDA ÇOK GÜZEL GÜNLER GEÇİRDİK. BİZLERE İYİ DAVRANAN BÜTÜN KOMUTANLARIMIN ELLERİNDEN ÖPÜYORUM. BU YAZIYI OKUYAN BAŞTA 94/4 TERTİPLERİME VE BÜTÜN HERKESE MUTLU BİR HAYAT DİLİYORUM.


Yorumlar
Yorum Yap
Aklınıza takılan bir şey mi var?
Son Yazılar
Askerlik çağına gelen ya da askere...
Askerlik, birçok kişi için kolay...
Askerlikte 3 farklı izin türü mevcuttur...
Açık Öğretim Fakültelerinde okuyan...
Mustafa Kemal’in askerlik hayatı, 1905...