Askerde Verilen Malzemeler

Askere giderken pek çok kişi yanında götüreceği eşyaların telaşına düşer. Bu elbette normal ancak askerde verilen malzemeler de bilinmesi gereken bir konu. Zira askere giderken alacağınız diğer malzemeleri bu listeye göre şekillendirebilirsiniz.

Daha önce kısa dönem ya da uzun dönem asker farketmeksizin bir malzeme listesini şurada paylaşmıştık. Şimdi bu yazımızda ise askere gittiğinizde devletin size vereceği bir takım malzemelerin listesinii bulabilirsiniz.

Öncelikle size mavi-gri küçük bir valiz verilecek. Bunun içerisinde askerde verilen şu malzemeler yer alıyor;

 • 2 adet askeri renkli atlet / t-shirt
 • 2 adet don
 • 2 çorap
 • Diş macunu
 • Diş fırçası
 • Terlik
 • Banyo şortu
 • Eşofman takımı
 • Pijama takımı
 • Spor ayakkabı
 • Bot
 • Kamuflaj
 • Palaska
 • Küçük bir havlu

Eşyaların niteliği gittiğiniz mevsimsel döneme göre değişebilir. Örneğin yazın yazlık bot, kışın normal kışlık bot alırsınız. Size çok cüzi bir parayla satılacak olan malzemelerin içerisinde ayakkabı boyası, çengelli iğne, dikiş seti, eldiven, tıraş malzemelerini koymak için bir kutu vs. gibi şeyler var. Bunlar dışında yukarıda linkini verdiğimiz diğer lazım olan malzemeleri eğer önceden götürmediyseniz parayla kantinden alabilirsiniz, tabii sıra bulabilirseniz. Bu nedenle yanınızda önemli malzemeleri götürmenizde fayda var.

Yorumlar

Yorumlar

Askerde Verilen Malzemeler yazısına yapılmış 4 yorum var.


yağız peker kullanıcısının resmi
yağız peker diyor ki:
Kas 23, 2016
malzemeler kalitelimi oluyo yoksa dandikmi
Umut kullanıcısının resmi
Umut diyor ki:
Ara 20, 2016
Çok kaliteli
Mehmet Sürücü kullanıcısının resmi
Mehmet Sürücü diyor ki:
Haz 11, 2017
Teris olduğun da askeriye malzemesinden getirsek sorun oluyor mu
askermekani kullanıcısının resmi
askermekani diyor ki:
Eki 08, 2017
Hazır Asker Paketlerini Gördünüz Mü? Askeri malzeme ihtiyacı olanlar için enteresan bir bilgi öğrendik ve size de bunu aktarmak istiyoruz. Toplamda 50 farklı ürün ve 100’den fazla parçanın bir arada bulunduğu hazır asker paketleri olduğunu biliyor muydunuz? Faniladan sabuna, göz bandından polar eldivene, bot boyasından monta kadar her şeyin içinde bulunduğu bu hazır paketler eminiz ki ilginizi çekecektir. Hadi bu paketlere biraz daha yakından bakalım… Askere gidecek olan genç delikanlılar genellikle askerdeyken ne giyeceklerini, nasıl geçineceklerini pek bilememekte ve yanında götüreceği şeyleri seçememektedir. Kendi başına alışveriş yapanlar ise istinasız olarak bir şeyleri unuturlar veya fazla fazla alıp boşuna masraf ederler. askermekani.com adresini bugün keşfetme fırsatı bulunca tüm bu sorunların geride kaldığını gördük. Neden mi? Askere gidecekler için eksiksiz, tam takım hazır paketler hazırlamışlar. Hem de fiyatlar oldukça uygun. Hazır asker paketlerinde neler var diye merak ediyorsanız sizin için kısa bir tur attık. Hazır Asker Paketlerinde Neler Var? - Fanila - İç çamaşırları - Çoraplar - Yün kazaklar - Polar bere, eldiven ve atkılar - Kaliteli asker montu - El ve ayak ısıtıcıları - Kulak koruyucular - Traş takımı, sabunluk, sabun - Havlular, terlikler, çamaşır fileleri - Dikiş iğnesi seti - Tırnak makası, ayna, dudak kremi - Yara bandı, el jelleri, göz bandı - Elbise askıları - Defterler - Bot boyası ve fırçası - Çanta, dolap, valiz kilitleri - Bot vatkası, ayakkabı deodorantı - Valiz etiketi ve çanta Yukarıdaki liste aslında tam olarak bu şekilde değil ancak hepsini yazsaydık birkaç sayfa sürecekti. Kısacası askere gidecek birinin aklının ucundan bile geçmeyecek ihtiyaçlar bu paketlerin içerisinde hazır ve nazır bir şekilde asker adaylarını bekliyor. Askeri malzeme adresine girerek hem bu paketlerin içeriklerine eksiksiz olarak bakabilir hem de fiyatları görebilirsiniz. Hazır asker paketleri arasından kendinize en uygun olanı seçtikten sonra içerisindeki ürünlerde ekleme veya değiştirme yapma gibi bir avantajınız da bulunuyor. Firma ile iletişim kurmaktan çekinmeyin, size yardımcı olacaklardır. Askere gidecekler için şimdiden bol şans diliyoruz. Hayırlı tezkereler… Vatan size emanet.
Yorum Yap
Aklınıza takılan bir şey mi var?
Son Yazılar
Askerlik çağına gelen ya da askere...
Askerlik, birçok kişi için kolay...
Askerlikte 3 farklı izin türü mevcuttur...
Açık Öğretim Fakültelerinde okuyan...
Mustafa Kemal’in askerlik hayatı, 1905...