Askerlik Anıları

Tunceli'de görevdeydik,bizim Ercan diye arkadas var arkadaşda karanlık korkusu var,kanka benle gelsene bi su dökeyim dedi,bizim komutanda bizden 2-3 metre ilerdeydi,kanka komutan kızar gel sonra yaparsın dedim,neyse ilerledik falan derken silah sesi geldi yakından biz tabii koşuyoruz,bizim Ercan'da arkadan arkadan geliyor,sonra biz bu ib*eleri gördük teroristlermiş,bizim komutanda yeni ego tavanda.Sıktık bunlara geberdi ib*eler,Ercan geldi komutanim ayip olmassa bişey yapabilirmiyim dedi,Komutanda napıcan lan manyak dedi buna.lavuk çıkardı işedi bunların üzerine,biz tabii gülüyoruz.O zamand

Askerligi Gec tecil yaptirdim 1 yil sonra tecili bozdum fakat DK(Devre kaybi) olarak Çanakkaleye Ezine jandarma olarak gittim 116 degil ezinede Issiz b*ktan bi yer.(aksam ustu istimasinda yeni geldigim icin istimanin yaninda bekledim komutan(Ibrahim astegmen) 50 saniye icinde askerlere 30 defa comel kalk yaptirdi.(Ben Haric) Ve Banyoda s..cip duvara Şafak yazanin ben a..s...

benim gibi askerlik yapan var mı içinizde? hem askerlik yapacaksın hem yurtdışına gideceksin. hayatımda gidemeyeceğim yerlere gittim gemiyle.donanma komutanlığına bağlı göksu gemisinde yaptım askerliğimi. gemi çok büyük bir demir yığını. yüzlerce adam aynı yerde kalıyorsunuz. zaman ilerledikçe özellikle astsubaylarla iyice samimi oluyorsun. nede olsa onlarda bizim gibi aylarca evden uzaktalar. çok iyi astsubaylar tanıdım gemide. 5 vakit namazında çok komutanımız vardı. ibrahim astsubay, ercan astsubay, metin astsubay, hakan astsubay namazlarını hiç bırakmıyorlardı.

94/4 TERTİP OLARAK GÖLCÜK MERKEZ KOMUTANLIĞINDA ASKERLİĞİMİ YAPTIM. BİNLERCE ASKERİN OLDUĞU YERDE İNZİBAT OLMANIN AYRI BİR HAVASI OLUYOR. İNZİBAT KOLLUĞUNU TAKINCA HERKES SENDEN TIRSIYOR. BÜTÜN ERLER SENİNLE ARASINI İYİ TUTMAYA ÇALIŞIYOR. SUDAN SEBEPLERLE ERLERİ ÇARPMANIN MUTLULUĞUNU HİÇ UNUTMAYACAĞIM. AMİRAL SAĞLAM CADDESİNDE HERGÜN DEVRİYE ATMANIN HAVASI BİR BAŞKAYDI.

İki ay oldu tanısalı askerimle onu cok seviyorum ilk basta zaman gecirıyo zannettim gaziantep te yasıyoruz ikimizde ama o suan van'da sivildeki meslegi anestezi uzmanı askerden gelince İstanbula gidicekti yani tahıni cıkmıstı ama beni tanırıktan sonra gitmeyecegini gerekirse mealeginden vazgecebilecegini söyledi bir saatimiz bos gecmio seni seviyorum berk cannn

askeriyeye yıllarca hizmet etmiş uzman erbaşım. uzman erbaşlığa başlamadan çevremden sürekli uzman erbaşların tsk’da hiç kıymeti olmadığını duyuyordum. anlatılanların abartı olduğunu düşünüyordum. fakat görev yaptığım yıllardaki maruz kaldığım muameleler, anlatılanların hiç abartı olmadığını bana öğretti.

Sabırsızlıkla bekliyorum. Onu çok üzdüm strese çok soktum orda. O hala bana soğuk cevap bile vermedi. Işte gerçeğim bu dedim kendi kendime. Gideli 2 ay oldu. Sadece akşamları konuşabiliyoruz 1 buçuk saat boyunca. Mesajlaşamıyoruz. Komutanları rahat bırakmıyorlar. Anlayışlı

Eğer yeni yıla asker olarak bir askeriyede giriyorsanız aklınız hep ailenizde, sevdiğinizde ya da dışarıda bir yerlerde olacaktır. Ben de hayatımdaki yılbaşı gecelerinden birini askeriyede geçirdim.

Bilirsiniz Er Gazinolarımız vardır bizim :) Yeni yılda bir askerin yapabileceği en büyük eğlence, önceden kantinden ya da dışarıdan aldığı kola, cips, çekirdek, kuruyemiş, tatlı vs. gibi şeyleri toplayıp, arkadaşlarıyla bir masa kurup, varsa kendi bölüğünün gazinosunda televizyon karşısında bunları yiyip içmek olur.

Askerlik yaptığım yerde, kısa dönemlerden birini askerliğinin son dönemlerinde gece onbaşısı yapmışlardı. Askerleri nöbete kaldırıyor, silahlıkta falan bekliyordu yani özetle. Tabii bizim koğuşta milletin uykusu ağır gece, kimse kolayına kalkıp gidemiyor nöbete. Milletin başında bağırıyor, epey bir sallıyordu elemanları uyandırabilmek için.

Kısa dönem olarak askerliğimi yaptım. Bölükte bize ayrıca bir saygı vardı, biz de uzun dönem kardeşlerimize elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorduk. Bizim gitmemizin yaklaştığı günlerde yeni bir uzun dönem celbi geldi. İçlerinde Gaziantepli bir çocuk vardı ilk günlerden değişik hareketleri ile pek çok kişinin antipatisini kazanmasına rağmen benim yüzümü güldürüyordu.

Sayfalar

Aklınıza takılan bir şey mi var?
Son Yazılar
Askerlik çağına gelen ya da askere...
Askerlik, birçok kişi için kolay...
Askerlikte 3 farklı izin türü mevcuttur...
Açık Öğretim Fakültelerinde okuyan...
Mustafa Kemal’in askerlik hayatı, 1905...