Askerlik Haberleri

Özellikle 2017 yılında başlayan ve bu yılın sonuna gelmemiz ile umutların 2018 yılına kaldığı bedelli askerlik konusunda, her geçen gün sosyal medya üzerinde yeni kampanyalar yapılıyor ve beklenti artıyor. Şu anda askere gitmek veya bedelliyi beklemek arasında kalanların aklındaki tek soru da acaba 2018'de bedelli askerlik çıkar mı?

Gerek yıllık olarak ülke ekonomisine yani enflasyona endeksli olarak yapılan zamlar, gerek ise askerin içerisinde bulunduğu özel durumlara göre yapılan çeşitli zamlar vardır. Bu zam oranlarına ve asker maaşlarına yazımız içerisinde değinmeye çalışacağız.

2015 yılında asker maaşlarına yapılan zamlar ne kadardır ?

Bedelli askerlik çıktığı günden beri tüm toplumda çok ses getirdi. Bedelli askerlikten yararlanamayanların yanında, yararlananların sayısı da her geçen gün artıyor. Şu anda bedelli askerliğe başvuran kişi sayısı 20 bin kişiyi aşmış durumda. Bu da önemli bir gelir kaynağı anlamını taşıyor.

Bunun yanında Milli Savunma Bakanı'nın yaptığı açıklamaya göre; bedelli askerlikten yararlanmak isteyen yoklama kaçakları ve bakayalar hakkında idari ve adli soruşturma yapılmayacak, kesinleşmiş olan idari para cezaları da alınmayacakmış.

Siz bedelli askerlik hakkında ne düşünüyorsunuz?

Aklınıza takılan bir şey mi var?
Son Yazılar
Askerlik çağına gelen ya da askere...
Askerlik, birçok kişi için kolay...
Askerlikte 3 farklı izin türü mevcuttur...
Açık Öğretim Fakültelerinde okuyan...
Mustafa Kemal’in askerlik hayatı, 1905...