Neden Bu Adres?

Pek çok kişi site adresinin ne anlama geldiğini ve içeriğinin neden askerlik ile ilgili olduğunu merak ediyor. Aslına bakarsanız bu tamamen tesadüf. Bir yazılım geliştirici olarak, askere gidip gelmemin ardından yeniden işe girip çalışma hayatına başlayana kadar bir kaç hafta evde dinlenmek istedim. Bu sürede de bilgilerimi tazeleyebilmek için askerlik yapanların her an düşündükleri tek şey olan "Askerliğimin bitmesine kaç gün kaldı?" sorusuna cevap veren şafakmatik uygulamasını, kendi kullandığım sistem için bir modül olarak geliştirdim ve test edilebilmesi için bu siteye kurdum.

Özetle sitenin içeriği ve neden bu adreste yayın yapmaya başladığı da bununla başladı. Sitenin istatistiklerini incelediğim zaman insanların bu uygulamayı kullanmaya başladıklarının farkettim. Halihazırda bu siteden faydalanmaya başlayan asker arkadaşlarım ve onların yakınları için ise sitenin kapsamını genişletip çeşitli makaleler paylaşmaya başladım.

Gün geçtikçe sitenin içeriğini geliştirmeye, daha fazla bilgilendirici yazılar yazmaya çalışıyorum. Umarım sizler için faydası oluyordur. Site ile ilgili istek ve önerilerini her zaman iletişim formunu kullanarak iletebilirsiniz.


Aklınıza takılan bir şey mi var?
Son Yazılar
Askerlik çağına gelen ya da askere...
Askerlik, birçok kişi için kolay...
Askerlikte 3 farklı izin türü mevcuttur...
Açık Öğretim Fakültelerinde okuyan...
Mustafa Kemal’in askerlik hayatı, 1905...